.


[EXCLUSIV] Medicul din comuna clujeană Aluniş a decedat în condiţii suspecte, după ce s-a vaccinat împotriva gripei noi

• publicat la: 13 January 2010
[EXCLUSIV] Medicul din comuna clujeană Aluniş a decedat în condiţii suspecte, după ce s-a vaccinat împotriva gripei noi

Medicul rezident de la dispensarul din comuna clujeană Aluniş a decedat astăzi în condiţii suspecte, după ce ieri şi-a administrat singur vaccinul împotriva virusului Ah1N1.

Doctorul Mihai Constantin, în vârstă de doar 34 de ani, a fost găsit miercuri mort în curtea casei sale. Potrivit vecinilor, acesta lucrase de dimineaţă prin curte, după care a decedat subit. Reprezentanţii Primăriei Aluniş au declarat pentru NapocaNews faptul că încă nu se cunosc detaliile morţii medicului comunei. Acesta era aşteptat să se prezinte astăzi la dispensarul din localitate; în schimb aceştia au primit cu surprindere vestea că dr. Mihai a decedat, însă nu au fost încă solicitaţi să emită un certificat de deces.

Cu o zi în urmă medicul a vaccinat câteva persoane din comună împotriva virusului gripei “porcine”, administrându- şi singur o doză de vaccin. Nu se ştie în acest moment dacă medicul suferea de vreo afecţiune cronică care i-ar fi putut cauza decesul sau dacă decesul a fost provocat de vaccinul autoadministrat.

O femeie din judetul Prahova ce suferea de afectiuni cardiace a murit la o zi dupa ce s-a vaccinat impotriva gripei noi. Potrivit Ministerului Sanatatii, decesul s-a inregistrat in data de 8 ianuarie. Femeia a fost vaccinata cu Cantgrip pe data de 7 ianuarie, la medicul de familie.

Vom reveni cu detalii despre cazul medicului din comuna Aluniş.

George Bara

comentarii

de ion vaccinatul la 13 January 2010 - 4:12 pm

Dumnezeu să-l ierte pe doctorul Mihai Constantin,iar mie să-mi fie ţărâna uşoară că abia am sosit de la… vaccinare.Domnule Bâra ţâne neata socoteala zâlelor pi care li mai am di trăit că eu iată,mi-am pierdut uzul raţiunii din motive de spaimă .Măcar di treşea criza…Mă mai plânjea şi pi mini şineva dar aşa,di unde lacrimi?

de gabi m. la 14 January 2010 - 4:14 am

Shocking Side Effect: Cheerleader Disabled From Flu Shot
USA – Washington, D.C. Oct. 2009 – A woman says that a seasonal flu shot left her with a life-altering side effect.
The 25-year-old from Ashburn, Va., is suffering from a permanent neurological movement disorder, MyFoxDC reported.
Desiree Jennings developed severe side effects from the flu shot she received seven weeks ago, according to the Loudon Times-Mirror.
Before she received the shot, Jennings said she was very healthy and training for a half-marathon. Jennings also was an ambassador for the Washington Redskins, a training program to become a cheerleader.
But ten days after receiving the flu shot, Jennings said she started experiencing flu-like symptoms.
Jennings’ physical therapist, who works at Johns Hopkins Hospital in Maryland, said the woman has dystonia, a disorder where muscle contractions cause involuntary body jerks and repetitive movements.
“You realize your life is never going to come back the way it was,” Jennings told the Times-Mirror. “My goal in life was to one day be a CEO. Now, I don’t know if I can ever return back to work.”
Video: http://www.fox8.com/news/wjw-cheerleader-shot-shocker-txt,0,6790775.story

de Motu la 14 January 2010 - 9:26 am

@gabi – fata draga pierzi din vedere esentialul. In America nu s-au vaccinat cu Cantagrip, cred ca e evident. Pe de alta parte preocuparea exagerata a NN in exacerbarea teoriei conspiratieie suspecta. Spuneti voi un caz de care stiti personal. Lasati povestile cu mama baiatului a carui coleg de serviciu are o verisoara care e vecina cu nepoata prietenului bunicului baiatului care duce ziare medicului a carui frate are un prieten caruia postasul i-a spus ca sotia coleguluisau are o vecina care …
Terminati cu prostiile !

de mirsh la 14 January 2010 - 10:10 am

doctorul a murit vineri noaptea, deci aproape de o saptamana

de Banu Maracine la 14 January 2010 - 11:41 am

Cantagrip e ala produs de Institutul Cantacuzino?
@ Motu – clar nu era Cantagrip, dar daca trateaza aceeasi boala nu ar trebui sa contina aceleasi elemente, si in consecinta sa aiba aceleasi efecte? Sigur, un vaccin poate fi mai bun altul mai prost, depinde de producator, dar chiar crezi ca cel administrat in SUA e mai prost decat cel romanesc?

de Motu la 14 January 2010 - 3:17 pm

Da !

Raspunsuri

Lasati un comentariu