Primul meci cu trofeul pe masă, din această toamnă a însemnat şi primul titlu ratat de echipa feminină de handbal Universitatea Jolidon Cluj, care a fost învinsă, în finala Supercupei României, scor 28-33, de vicecampioana României, HCM Baia Mare.

Partidă a fost echilibrată doar în prima repriză, când universitarele au sperat că pot produce surpriza şi implicit să cucerească trofeul pus în joc.

Clujencele au început meciul foarte bine, reuşind să se desprindă la 3 goluri în minutul 8, dar vicecampioanele revin în joc şi până la final au controlat jocul.

Partida se încheiat cu scorul de 33-28, iar HCM Baia Mare câştigă, în premieră, Cupa României, cu doar o săptămână înainte de cel mai important turneu al toamnei, cel preliminar din Champions League.