Baschetbaliștii de la „U” BT Mobitelco s-au impus categoric în faţa celor de la Farul Constanța, într-o partidă jucată la București în Arena de Baschet, cu scorul de 102-61, într-un meci din cadrul ultimei etape a turului din LNBM, jucat în devans.

Dorin Pintea a folosit mai mult în cele 40 de minute ale partidei jucătorii cu mai puține minute în actuala stagiune. Din tabăra ardelenilor s-a remarcat Josh Sparks, autor a 22 de puncte și 8 recuperări. Americanul a fost urmat de Mihai Silvășan cu 14 puncte, Kuti Nandor, Boris Lalovic şi Bogdan Pogăcean toţi cu câte 10 puncte marcate.

Clujenii vor susține următorul meci luni, 25 noiembrie, începând cu ora 18.45, în „Horia Demian” urmând să sosească timișorenii de la Baschet Club.