Concordia Chiajna şi Universitatea Cluj au încheiat la egalitate, scor 1-1, iar ilfovenii au rămas fără victorie în 2014. Universitatea a început tare şi a deschis scorul prin Valentin Lemnaru, omul care a adus şi victoria cu Astra, 1-0, din etapa trecută.

Pe un teren foarte greu, cele două echipe au încercat să producă un fotbal cât mai bun, iar ocaziile nu au lipsit. La pauză, Universitatea a intrat însă cu un avantaj de un gol.

În repriza secundă, Onduku a punctat pentru 1-1, iar apoi Calcan a fost şi el aproape de gol. Pe final, clujenii puteau să piardă chiar toate punctele, la şansa irosită de Bambara.

Universitatea a bifat remiza a şasea a sezonului şi este pe locul 16, în timp ce trupa lui Ionuţ Chirilă nu are deocamdată emoţii în privinţa retrogradării. Un egal frumos pentru U Cluj.