CFR Cluj si-a compromis, in buna parte, sansele de calificare in grupele Europa League dupa ce a pierdut prima mansa din turul III preliminar, scor 0-1 pe terenul celor de la Dinamo Minsk.

Calificata in cupele europene din postura de „lucky looser”, dupa ce Dinamo a intrat in insolventa si a fost exclusa de UEFA, fosta campioana a Romaniei a aratat inca din turul secund al preliminariilor ca are probleme majore.

Iar acum, cand a intalnit un adversar mai puternic, echipa lui Miriuta a cedat.

Formatia din Belarus a fost mai agresiva, a avut posesia si ocaziile cele mai mari, doar interventiile bune ale lui Felgueiras pastrand proportiile scorului.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Adamovic, in minutul 54, cu o lovitura de cap.

Cea mai mare ocazie a romanilor a fost irosita de Negrut in prima repriza, cand a trimis pe langa poarta din sase metri.

Antrenorul „feroviarilor”, Vasile Miriuta, trebuie sa schimbe multe lucruri la echipa daca vrea ca CFR-ul sa se califice in playoff.