Distribuie articolul

Revelionul de anul acesta va fi unul special pentru clujeni, având în vedere faptul că trecerea dintre ani marchează şi intrarea în anul în care Cluj-Napoca este Capitală Europeană a Tineretului. Evenimentele de anul acesta sunt organizate de Primăria Cluj-Napoca în colaborare cu Federaţia SHARE Cluj-Napoca.

Programul din Piaţa Unirii este următorul:

– ora 22.00 – Costi Cămărăşan Band
– ora 23.00 – The Asteroids Galaxy Tour
– ora 24.00 – Spectacol de artificii și lumini
– ora 00.15 – Muzicanţii Band

La cumpăna dintre ani Primăria Cluj-Napoca va pune la dispoziţia celor prezenţi în Piaţa Unirii 700 de şampanii.

Căsuţele din Piaţa Unirii vor fi deschise, iar cei prezenţi în piaţă vor putea savura vin fiert, turtă dulce, migdale şi alune glazurate şi produse tradiţionale.

Mirecuri, 31 ianuarie 2014, accesul pe patinoarul din Piața Unirii va fi gratuit începând cu ora 12 și continuând pe întreaga durată a evenimentelor de Revelion. În intervalul 16-22 patinoarul va fi închis pentru refacerea gheții.

NapocaNews