Universitatea a pierdut un meci important pentru lupta la promovarea în Liga 1, cu CS Mioveni, scor 1-2 (Gavra 89 / Rădescu 66, Balint 81 pen.).

Portarul Dur-Bozoancă a fost văzut „roșu” în minutul 78, după un fault dur asupra lui Roberto Ayza. Bogdan Lobonț, antrenorul Universității, nu a mai avut soluții și a trimis în poartă un mijlocaș, pe George Florescu. Acesta a apărat aproape 15 minute, cu tot cu prelungiri, și luat golul din penalty înscris de Balint.

Singurul gol al lui „U” Cluj a fost marcat de Cristian Gavra, în minutul 89.

Fanii au scandat în a doua repriză „Demisia, demisia!”, nemulțumiți de cum a pregătit „principalul” Bogdan Lobonț partida, titrează GSP.

După această înfrângere de pe teren propriu, „U” este pe locul 4, cu 57 de puncte. Adversara de azi, CS Mioveni, după această victorie importantă este pe locul 7, cu 45 de puncte.