Cu câteva secunde înainte de finalul partidei, un fan al lui Hermannstadt a intrat pe teren, din euforie pentru că echipa lui tocmai dăduse două goluri în două minute. Partida a fost întreruptă timp de două minute de arbitrul Andrei Chivulete, mai apoi a fost reluată şi s-a pus, în cele din urmă, punct celor 90+3 minute de prelungiri, potrivit Mediafax.
Incidentele au continuat, după final, când mai mulţi fani au intrat pe teren, iar forţele de ordine au intervenit în forţă. În timpul incidentelor, un jandarm a fost lovit cu un scaun în cap aruncat din tribunele stadionului Cluj Arena, astfel că a fost nevoie de intervenţia ambulanţei. Acesta a fost transportat la spital.
Pe stadionul Cluj Arena s-a disputat, duminică, prima manşă a meciului de baraj pentru accederea în Liga 1 dintre echipele ”U” Cluj şi FC Hermannstadt Sibiu, scor 0-2.