Florin Prunea, managerul general de la Dinamo, a fost un car de nervi dupa partida pierduta sambata seara de echipa sa cu CFR Cluj in deplasare, scor 0-1, partida decisa de un penalti primit de gazde in ultimele 10 minute de meci.

Fostul mare portar de nationala a criticat in termeni extrem de duri maniera de arbitraj a lui Andrei Chivulete, pe care il va cere exclus din arbitraj pe viata dupa acest meci:

„Ne simtim ca dupa o executie in direct a lui Dinamo! Am avut penalti clar in prima repriza si ni s-a dictat un penalti pentru o cadere de calciu. Asa ceva rar mi-a fost dat sa vad. De maine, daca baiatul asta mai arbitreaza, inseamna ca exista alte interese. Repet, nu vrem sa fie suspendat. Vom cere scoaterea definitiva a lui Chivulete din arbitraj! A fost viciere clara de rezultat! Faze asemanatoare judecate total diferit. Bai, nea Chivulete, strici munca baietilor! Nu e in regula. Jucatorii imi spuneau ca ii tot ameninta ca le da penalti.

Asta e maniera de arbitraj de pe vremuri. Sunt de mult timp si eu in fotbal, vad anumite lucruri! Daca observatorul ii acorda nota de trecere inseamna ca a fost cu premeditare”, a fost reactia nervoasa a lui Prunea, la emisiunea GSP Live.