Universitatea Cluj tocmai a marcat un gol fabulos in actualul sezon de Liga II, in partida disputata pe teren propriu cu cei de la Viitorul Pandurii Targu Jiu, fosta Energeticianul.

Alexandru Pop, in minutul 35, a recuperat o minge din propria sa jumatate si a sutat de la mijlocul terenului, profitand de faptul ca portarul era putin iesit din cadrul portii.

A iesit o bijuterie de gol, candidat cert la golul campionatului, pe care il puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

Scorul la pauza este 2-0 pentru U Cluj, acelasi Alex Pop marcand si al doilea gol, in minutul 40.

Clujenii au pierdut in prima etapa de Liga II, scor 0-2 la CSM Resita. Viitorul Pandurii a invins pe cei de la Sportul Snagov cu 2-1 in prima runda.