U Cluj se afla intr-o situatie deloc pe placul conducerii si fanilor. Nu a mai castigat de 5 meciuri in campionat si ocupa locul 17 in clasament dupa 12 meciuri. Sâmbătă, echipa antrenata de Adrian Falub, a remizat, scor 2-2 cu CS Mioveni, golul egalarii venind pe finalul partidei prin Dican. Cosereanu a deschis scorul in minutul 5, stabilind si scorul pauzei. In minutul 52 Goga a egalat din penalty, iar in minutul 77, Anghelina a reusit un gol superb dintr-o lovitura libera de la marginrea careului.

Adrian Falub era la un pas sa se ia la bataie cu capitanul oaspetilor, Burnea. Falub a explicat aceasta iesire dupa meci si spune ca el s-ar fi dus sa vorbeasca cu arbitrii, dar capitanul celor de la Mioveni a inceput sa il injure.