CFR Cluj a facut un ultim antrenament cu public inaintea duelului decisiv cu Lazio, din Europa League, campioana zdrobind nou-promovata Chindia Targoviste.

4-0 a fost scorul final al intalnirii, ardelenii descatusandu-se dupa pauza.

Itu a deschis scorul in Gruia inca din minutul trei, atunci cand a profitat de o gafa uriasa a portarului Aioani. Acesta a pasat direct la adversar, care a sutat din afara careului fara sperante pentru internationalul de tineret.

Bordeianu a dublat avantajul campionilor cu 20 de minute inainte final, si el beneficiind de o eroare defensiva a jucatorilor Chindiei.

Dupa ce fundasii oaspetilor n-au reusit sa respinga un balon usor, Bordeianu a punctat cu un sut din interiorul careului.

Tot el a marcat pentru 3-0 cu un sut de la 18 metri, iar Camora a „inchis tabela” sutand plasat din interiorul careului.

CFR Cluj castiga un meci important si asteapta acum cu incredere duelul pentru primavara Europa League.