Handbaliştii de la Universitatea Cluj au fost învinşi categoric, scor 30-38, de formaţia CSM Satu Mare, într-o partidă care a contat pentru etapa a VII-a, a Diviziei A, seria B.

Gazdele au controlat de la un capăt la altul partida jucată împotriva „studenților” clujeni și au condus în permanență pe tabela de marcaj.

Doar primele 15 minute au fost ceva mai echilibrate, însă până la sfârșitul reprize întâi sătmărenii s-au desprins la trei puncte diferență, scor 18-15. De menționat că în minutul 49 Daniel Dobrin, de la Universitatea, a văzut cartonașul roșu.

În partida de la Satu Mare, pentru Universitatea Cluj au punctat Polocoşer 10 goluri, Miroiu 9, Dobrin 3, Zolyomi 2, Hosu 2, Kopacz 1, Balint 1, Zoicaş 1, Illes 1.