Fotbaliştii de la Universitatea Cluj au fost învinşi de Cernomoreţ Odesa cu scorul de 2-0, în primul meci de verificare din cadrul stagiului de pregătire din Antalya.

Golurile ucrainienilor care au terminat prima parte a sezonului pe locul 5 în prima ligă au fost marcate de Arjanov în minutul 27 şi Didenko în minutul 60.

Pentru „U” Max Nicu a debutat cum nu se poate mai prost, ratând un penalty în repriza secundă. Potrivit site-ului său oficial, „U” Cluj a început cu: Niculescu – Ciupe, Abrudan, I. Rada II, Gercaliu – Karim Boutadjine, Lungu – Cristocea, Borza, Calcan – Lemnaru.

Antrenorul Mihai Teja a folosit în repriza secundă formula: E. Dolha – Martac, Z. Szilagyi, Ninu, Târnăcop – Takacs, Bucşă, I. Neag, Max Nicu – G. Ene, Machado.

„U” va juca următorul meci de verificare în data de 24 ianuarie, de la ora 17,00, cu Wiener Neustadt.